top of page

Nasza hodowla

Jesteśmy małą domową hodowlą Akit Japońskich o przydomku „HACHIKO SHIBUYA” zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (FCI). W hodowli stawiamy na tworzenie miotów po rodzicach o bardzo dobrych genach, gdzie później nowy właściciel będzie miał mniej pracy w wychowaniu szczeniąt. Maluchy rodzą się w domu i do odsadzenia mieszkają z nami, gdzie doglądamy ich rozwoju,  zachowania i prawidłowej socjalizacji. 

Kim jesteśmy
Miłość

Naszym priorytetem jest to, żeby nasze psy miały dobre warunki bytowe i żywieniowe, bezpieczeństwo oraz prawidłową socjalizacje. Szczeniętom szukamy  domów, w których właściciele są świadomi posiadania takiej rasy jak akita. Zawsze służymy pomocą przy wyborze psa, jak i również później w dalszych etapach rozwoju, socjalizacji, wychowania czy też żywienia.

BOB
Nasza
przygoda z 
Akita

Pasja, hobby oraz ogromne pragnienie posiadania akity spowodowało, że po długich przemyśleniach postanowiliśmy zakupić nasza pierwsza akite. Chociaż nie mogliśmy się już doczekać kiedy do  domu zawita nasza pociecha to byliśmy też pełni obaw, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że akita nie jest psem dla każdego, a tym bardziej nie jest psem dla „amatora”. A u nas tak na poważnie pierwszym psem rasowym miała być właśnie akita. Dużo czytaliśmy o tej rasie, że to psy bardzo uparte, charakterne, ciężkie do ułożenia.

Jesteśmy ludźmi  lubiącymi wyzwania, lubiącymi ciężkie przypadki oraz lubiącymi pracować ze zwierzętami i dawać im wiele miłości. Mimo obaw  zakupiliśmy pierwszego psiaka i natychmiast zaczęła się nauka (czytanie książek korzystanie z porad doświadczonych hodowców, znajomych którzy pracują z psami) wszystko po to żeby nie „zepsuć” psa, ale też po to, by dogadywać się z nim tak, żebyśmy się rozumieli. Na początku chcieliśmy mieć psa idealnego ( idealne wykonywanie komend) ale po długiej pracy z psiakiem oraz zdobywaniem kolejnych doświadczeń (kolejnych przeczytanych książkach i radach naszych znajomych), uświadomiliśmy sobie ze Akita to pies bardzo inteligentny ale też uparty i charakterny i pomimo, ze umie wszystkie komendy nie za każdym razem zrobi je idealnie i szybko. W końcu to pies pierwotny z charakterem i to takim charakterem jakim i my mamy.  

 

Od tego momentu zaczęła się nić porozumienia. Do tej pory dogadujemy się bez słow. Psiak wie ze jeśli musi to wykona komendę, a my wiemy, że nie możemy z tym przesadzać (przede wszystkim nauka poprzez zabawę). Taki charakter psiaka nam bardzo imponuje. Posiadamy rasę, której każdy pies ma inny charakter i do każdego trzeba indywidualnie podchodzić. Dlatego wiemy, że nie jest prawdą to, że Akita nie jest psem dla każdego a tym bardziej nie dla „amatora”. Warunkiem jest to żeby sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy zapoznaliśmy się z historia rasy…? Czy naprawdę chcemy charakternego psiaka? Czy możemy mu zapewnić odpowiednie warunki? Czy damy mu miłość? Czy poświecimy mu czas na socjalizacje i naukę? Czy sami chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o rasie (przed jak i po zakupie, żeby zrozumieć psiaka i się z nim dogadywać)?  Jeśli spełni się te podstawowe warunki to później psiak zapewne odda to z nawiązką i nieskończoną miłością.

bottom of page